09.12.2018r. Godz. 23:19Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.06.2017 r

dodano: 28 czerwca 2017 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2017 o 20:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 107 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 92 miejscowych zagrożeń i 6 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostało 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 183 zastępy, w sile 756 strażaków.

Gwałtowne burze przechodzące przez teren województwa opolskiego spowodowały 77 interwencje związane z usuwaniem skutków nawałnic, najwięcej wyjazdów straży odnotowano w powiatach opolskim i nyskim. Poniższe zestawienie przedstawia ilość zdarzeń w danym powiecie.

pow. opolski

pow. nyski

pow. krapkowicki

pow. prudnicki

pow. strzelecki

pow. oleski

pow. brzeski

pow. kluczborski

pow. głubczycki

pow. namysłowski

pow. k-kozielski

W dniu dzisiejszym o godz. 17.05 dyżurny stanowiska kierowania w Opolu przyjął zgłoszenie o silnym wietrze jaki towarzyszył opadom deszczu jaki przeszedł w miejscowości Kolanowice. W wynik silnego wiatru znaczącemu uszkodzeniu uległo pokrycie dachowe w 6 budynkach mieszkalnych, powalonych zostało kilkanaście drzew blokując drogi w miejscowości, oraz przewracające drzewa zniszczyły plac zabaw dla dzieci.

Oficer Operacyjny

Stanowiska Kierowania