19.12.2018r. Godz. 08:04Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.07.2014r.

dodano: 28 lipca 2014 o 00:07 | ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2014 o 06:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.07.2014r.

.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 79 razy, w tym 12 pożarów, 64 miejscowe zagrożenia oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowane było 138 zastępów i 642 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostało 9 osób.

27.07.2014, ok. godz. 22 doszło do pożaru w zakładzie wulkanizacyjnym przy ul. Wrocławskiej w Opolu. Do działań zadysponowano 7 zastępów w sile 25 strażaków. Przy pomocy nożyc otwarto drzwi oraz bramę wjazdową do garażu. Odłączono dopływ prądu do budynku i przystąpiono do gaszenia. Wewnątrz zlokalizowano butle z gazami technicznymi, które po wyniesieniu schłodzono w zbiorniku z wodą. W trakcie działań wypadkowi uległ ratownik OSP, który został przewieziony do szpitala. Starty oszacowano na 200 tys., uratowano mienie wartości 300 tys.

Na trasie Gręboszów – Domaszowice, pow. namysłowski doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Poszkodowane trzy osoby, w tym jedno dziecko, zostały przewieziono do szpitala. Strażacy odłączyli dopływ prądu w obu pojazdach, kierowali ruchem oraz usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. Na czas działań DK 42 była zamknięta.

W dniu dzisiejszym nad naszym województwem przeszedł front burzowy, którego skutki na bieżąco usuwają strażacy z powiatów: nyskiego (11 interwencji), krapkowickiego ( 2 interwencje), opolskiego (19 interwencji), brzeskiego (2 interwencje) i namysłowskiego (10 interwencji). Zgłoszenia dotyczyły głównie połamanych drzew i zatkanych przepustów, w dwóch przypadkach zalanych posesji.

- w Kietrzu, pow. głubczycki od uderzenia pioruna zapaliło się poszycie dachu garażu

- w Sidzinie, pow. nyski na skutek intensywnych opadów zalało posesję oraz piwnicę w budynku mieszkalnym

- w Makowicach, pow. nyski intensywne opady spowodowały zalanie 4 posesji, które zabezpieczono workami

- w Brzegu drzewo spadło na samochód osobowy, szczęśliwie nikomu nic się nie stało