11.12.2018r. Godz. 08:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.07.2018r.

dodano: 28 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 29 lipca 2018 o 21:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 53 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów, 30 miejscowych zagrożeń i 7 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 108 zastępów, w sile 524 strażaków.

Po godzinie 12 dyżurny stanowiska kierowania straży pożarnej w Prudniku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lubrza. Na drodze powiatowej nr 1280 samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba – kierująca pojazdem. Nasze działania to zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy użyciu sprzęt hydraulicznego wykonanie dostępu do poszkodowanej i udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobietę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Na czas prowadzonych działań ruch był zablokowany. W działaniach brały udział 3 zastępy straży.

W Kędzierzynie -Koźlu na DK 40 doszło do pożaru słomy przewożonej na przyczepie ok. godziny 13.30. Dyżurny straży do pożaru zadysponował 4 zastępy w sile 19 strażaków. Przed naszym przyjazdem kierujący ciągnikiem rolniczym zrzucił z przyczepy palącą się słomę do rowu. W wyniku oddziaływania termicznego uszkodzeniu uległa elewacja pobliskiego budynku. Strażacy po dojeździe zabezpieczyli miejsce prowadzonych działań i 3 prądami wody ugasili pożar.

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska.