10.12.2018r. Godz. 23:28Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.08.2014r.

dodano: 28 sierpnia 2014 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2014 o 22:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.08.2014r.

1. O godzinie 19:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Namysłowie przyjął zgłoszenie o wydobywającym się dymie z mieszkania na parterze. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy straży pożarnej, które potwierdziły wydobywający się dym z mieszkania. W wyniku rozpoznania strażacy ustalili, że doszło do przypalenia potrawy, stąd też ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu mieszkania, ewakuacji poszkodowanego z mieszkania, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wyniesieniu i ugaszeniu spalonej potrawy. Pozostali mieszkańcy bloku ewakuowali się przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Poszkodowanego po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

2. Podczas minionej doby w zdarzeniach drogowych poszkodowane zostały 4 osoby. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Jasienie, gdzie w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym ranna została jedna osoba, a i strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

________________________________

kpt. Łukasz Olejnik