13.12.2018r. Godz. 14:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.08.2016

dodano: 28 sierpnia 2016 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2016 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 34 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 62 zastępów, w sile 276 strażaków.

W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 13.04 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Brzegu na drodze krajowej nr 94. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zneutralizowaniu substancji ropopochodnych z jezdni.

Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano policji.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania