15.12.2018r. Godz. 11:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.09.2014r.

dodano: 28 września 2014 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 29 września 2014 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.09.2014r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 13 razy, w tym były 4 pożary i  9 miejscowych zagrożeń. Bez alarmów fałszywych. Skutki zaistniałych zdarzeń usuwało 27 zastępów w sile  84  strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 6 osób, w tym 4 w 3 wypadkach drogowych.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Kochłowice w powiecie kluczborskim. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia  zastępów straży pożarnej stwierdzono iż samochód osobowy po dachowaniu leżał na boku. Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie osoby  Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego odcięto dach samochodu w celu wykonania dostępu do poszkodowanych. Następnie  ewakuowano ich  na zewnątrz pojazdu i udzielono  KPP do czasu przybycia  ZRM. W rozbitym pojeździe odłączono akumulator. W trakcie działań wstrzymano ruch na drodze powiatowej. Poszkodowani zostali zabrani do SOR Olesno.

Sporządził

Dyżurny operacyjny