11.12.2018r. Godz. 07:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.09.2017r.

dodano: 28 września 2017 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 30 września 2017 o 00:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 30 razy. Odnotowaliśmy 11 pożary,1 9 miejscowych zagrożeń. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osob. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 71 zastępów, w sile 308 strażaków.

W Nysie przy ulicy Jana Zagłoby zaprószenie ognia było przyczyną pożaru w budynku jednorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia obserwowano płomienia wydostające się z okien jednego z pomieszczeń na parterze budynku. Rota ratowników wyposażona w aparaty powietrze została wprowadzona do środka. Gdzie po rozpoznaniu wydobyli oni poszkodowaną w pożarze kobietę. Natychmiast ewakuowano ją ze strefy zagrożenie i przystąpiono do działań z zakresu kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej. Następnie została ona przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety nie udało się uratować poszkodowanej w pożarze kobiety. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Straty materialne oszacowano na 30 tys.pln. a wartość uratowanego mienia to 150 tys.pln.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania