11.12.2018r. Godz. 07:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.09.2018

dodano: 29 września 2018 o 06:09 | ostatnia aktualizacja: 29 września 2018 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 38 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów17 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 10 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 83 zastępy, w sile 345 strażaków.

W miejscowości Zawada powiat opolski niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu było przyczyną wypadku dwóch samochodów osobowych: skody i vw. Pojazdami tymi podróżowały 4 osoby które, zostały przewiezione do szpitala. Straty materialne oszacowano na 50 tys.pln.

W miejscowości Kadłub powiat strzelecki w jednym z mieszkań znajdujących się w budynku przedszkola doszło do rozszczelnienia butli propan – butan w pomieszczeniu kuchennym. Przybili na miejsce strażacy szybko zlokalizowali źródłu wycieku, przewietrzono pomieszczenie kuchenne. Dla całkowitej pewności braku wystąpienia zdarzenia wybuchowego tego niebezpiecznego gazu monitorowana atmosferą przy pomocy miernika wielogazowego. Kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o ewakuacji znajdujących się w obiekcie czterdziestu dwóch dzieci wraz z czterema opiekunami. Po przewietrzeniu pomieszczenia i usunięciu zagrożenia dzieci wróciły do przedszkola. W tym zdarzeniu nikt nie został ranny.

mł. bryg. Rafał Bisowski