19.12.2018r. Godz. 14:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.10.2018 r.

dodano: 28 października 2018 o 21:10 | ostatnia aktualizacja: 29 października 2018 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 20 razy z czego 3 pożary, 16 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 8 osób. W działaniach zaangażowane były łącznie 42 zastępy i 178 strażaków.

1. pow. opolski, autostrada A4 (240,4 km, kierunek Katowice) – zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób, z których 2. wymagały pomocy medycznej. Strażacy działali w sile 3. zastępów.

2. Psurów pow. oleski – samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. W wyniku zdarzenia zostały poszkodowane dwie osoby, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

3. Bąkowice pow. namysłowski – samochód osobowy uderzył w drzewo. W zdarzeniu brały udział 2. osoby, z których jedna zostala zakwalifikowana do hospitalizacji. Strażacy prowadzili dzialania ratownicze w sile 3. zastępów.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania