19.12.2018r. Godz. 14:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.11.2014r.

dodano: 28 listopada 2014 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2014 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 22 razy, w tym 7 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach zaangażowanych było 47 zastępów i 182 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób.

O godz. 09:17, na 226 km. Autostrady A4, samochód ciężarowy z naczepą, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi na pobocze i uderzył w ogrodzenie. Kierującemu, który znajdował się na zewnątrz, pomocy udzielały osoby postronne. Działania straży polegały na przejęciu poszkodowanego, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Jednocześnie zabezpieczono teren działań, odłączono dopływ prądu z akumulatorów, zamknięto jeden pas ruchu na A4, ustalono że w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden samochód ciężarowy, który stał na pasie awaryjnym. Obie ciężarówki nie przewoziły materiałów niebezpiecznych. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

sporządził

Dyżurny Operacyjny