15.12.2018r. Godz. 12:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.11.2018r.

dodano: 28 listopada 2018 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 28 listopada 2018 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 15 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń siedem osób zostało poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 79 zastępy, w sile 297 strażaków.

W miejscowości Jarnołtówek prowadzono działania na rzece Złoty Potok. W Republice Czeskiej doszło do wycieku substancji chłodzącej w jednej z firm. Substancja w postaci piany przepłynęła z nurtem na Polską stronę. Działania prowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego. Na szczęści dla ekosystemu substancja okazała się nieszkodliwa.

W miejscowości Zdzieszowice doszło do pożaru budynku wielorodzinnego 2 piętrowego. W wyniku pożaru poszkodowane zostały 2 osoby. W działaniach brało udział 19 zastępów straży pożarnej.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania