19.12.2018r. Godz. 08:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.12.2012r.

dodano: 28 grudnia 2012 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2012 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.12.2012r.

1. W Miejscowości Sucha Kamienica o godzinie 14:08 doszło do pożaru dachu budynku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów, tj. 22 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu przy pomocy kamery termowizyjnej źródła ognia oraz ugaszeniu pożaru. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano mienie o wartości 50 tys.zł, a straty wyniosły 20 tys.zł.

2. W Opolu na pl. Konstytucji 3 Maja doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w którym jedna osoba została ranna. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu o godzinie 14:26 przyjął zgłoszenie o zderzeniu trzech samochodów osobowych na ulicy Wrocławskiej. Na miejsce zdarzenie zadysponowano 3 zastępy, tj. 13 strażaków., którzy po dojeździe ustalili że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie na uprzątnięciu odpadów po kolizyjnych stwarzających zagrożenie dla innych pojazdów.

W międzyczasie na przeciwnym pasie ruchu doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych, jednak w tym zdarzeniu nikt nie został ranny.

Komenda Wojewódzka PSP w Opolu

Dyżurny Operacyjny