14.12.2018r. Godz. 01:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.12.2013r.

dodano: 28 grudnia 2013 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 28 grudnia 2013 o 22:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.12.2013r.

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy, w tym odnotowaliśmy 14 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

W Brzegu w jednym z budynków wielorodzinnych w wyniku wadliwej pracy urządzenia gazowego doszło do zatrucia tlenkiem węgla młodej kobiety. Urządzenie pomiarowe wykazało obecność CO w mieszkaniu o stężeniu 170 ppm, Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz z ZRM zdecydował o natychmiastowym przewiezieniu poszkodowanej osoby do szpitala. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji pozostałych 13 mieszkańców na zewnątrz budynku. Zadysponowano pogotowie gazowe, które odcięło dopływ gazu do budynku. Po przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń, mieszkańcy powrócili do swoich lokali a budynek przekazano zarządcy.

W godzinach porannych w miejscowości Boguchwałów w powiecie głubczyckim, doszło do pożaru w piwnicy budynku jednorodzinnego. W wyniku tego zdarzenia straż pożarna ewakuowała 4 osoby, w tym dwoje dzieci. Jednej osoby stan zdrowia był na tyle poważny, że wymagała hospitalizacji. Po ugaszeniu pożaru, oddymiono budynek a następnie miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi.

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł. kpt. Roman Felusiak