25.03.2019r. Godz. 10:24Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 28.12.2015

dodano: 28 grudnia 2015 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2015 o 21:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 28.12. 2015r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 21 razy, w tym: 7 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było: 35 zastępów i 148 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń 8 osób zostało poszkodowanych.

W miejscowości Wierchlesie pow. strzelecki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch sam. osobowych, w pojazdach ogólnie podróżowało 6 osób w tym 3 dzieci. Będący na miejscu ZRM udzielił poszkodowanym pomocy medycznej - żadna z osób nie została przewieziona do szpitala. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem.

W miejscowości Reńska Wieś pow. kędzierzyńsko-kozielski na skrzyżowaniu DK 45 i 38 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech sam. osobowych, Na miejsce były: ZRM oraz Policja. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w samochodzie osobowym, poprzez wycięcie drzwi przednich od strony pasażera oraz pomoc ZRM w transporcie poszkodowanej. W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP