14.12.2018r. Godz. 11:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 2.8.2017

dodano: 2 sierpnia 2017 o 20:08 | ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2017 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 45 razy. Odnotowaliśmy 19 pożarów, 25 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 114 zastępów, w sile 476 strażaków.

W Opolu na skrzyżowaniu ulic Oleskiej i Wiejskiej doszło do kolizji samochodu osobowego i busa. Pięcioro podróżujących pasażerów samodzielnie opuściło pojazdy. Zespół ratownictwa medycznego po przebadaniu osób uczestniczących w zdarzeniu stwierdził brak osób poszkodowanych.

W miejscowości Stare Czaple doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w wyniku którego obrażenia odniosła jedna osoba, której udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego.

Z kolei w miejscowości Gorzów Śląski (DK 45) samochód osobowy uderzył w bok samochodu ciężarowego, w wyniku którego nastąpiło rozszczelnienie zbiornika i znaczny wyciek oleju napędowego. Działania polegały na przepompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika oraz zastosowaniu 240 kg sorbentu w celu zabezpieczeniu wycieku. W działaniach brało udział 6 zastępów i 23 strażaków.

Autor: bryg. Ryszard Sałek