16.12.2017r. Godz. 21:24Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 28.5.2016

dodano: 29 maja 2016 o 00:05 | ostatnia aktualizacja: 29 maja 2016 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 51 razy, w tym było 10 pożarów, 37 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowane było 94 zastępów i 396 strażaków. Poszkodowanych zostało 8 osób..

• W K-Koźlu doszło do uszkodzenia rury przesyłowej gazu ziemnego. W działaniach brała udział SGRChem K – Koźle, w celu zabezpieczenia terenu i wyznaczeniu stref niebezpiecznych oraz pomocy pogotowiu gazowemu w odcięciu przepływu gazu.

• W Naczęsławicach w powiecie kędzierzyńskim, na drodze gminnej doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych . W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane ( w tym jedno dziecko).

• W Strzelcach Op w opuszczonej stajni doszło do pożaru. W pomieszczeniu przebywała kobieta, którą przed naszym przybyciem próbowali ewakuować dwaj postronni mężczyźni. Kobietę po ewakuacji i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Po ugaszeniu pożaru okazało się że postronni mężczyźni, także zatruli się gazami pożarowymi, po udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy ( tlenoterapii) zostali przekazani zespołowi ratownictwa medycznego.

• W godzinach południowych nad powiatem głubczyckim i następnie krapkowickim przeszły gwałtowne burze oraz intensywne opady deszczu. Doszło do wielu podtopień piwnic i posesji.

W powiecie głubczyckim interweniowaliśmy około 33 razy, nasze działania polegały głównie na pompowaniu wody z zalanych posesji i piwnic.

W powiecie krapkowickim interweniowaliśmy około 28 razy, nasze działania polegały na pompowaniu piwnic oraz usuwaniu powalonych drzew (3 razy).

• Na chwilę obecną godz.0:30 29.05.2016 prowadzimy w obu powiatach nadal działania.

Stanowisko Kierowania

asp.sztab. Piotr Labusga