16.02.2019r. Godz. 16:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.03.2012

dodano: 29 marca 2012 o 08:03 | ostatnia aktualizacja: 29 marca 2012 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.03.2012

  1. W miejscowości Dziewkowice (powiat strzelecki) z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru bali słomy składowanych pod wiatą. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęte są wszystkie bale słomy składowane pod metalową wiatą oraz znajdujący się tam ciągnik rolniczy oraz dwie przyczepy rolnicze. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w obronie na sąsiadujące budynki gospodarskie i hodowlane, zastosowania kurtyny wodnej w celu osłabienia intensywności oddziaływania cieplnego. Spaleniu uległy wszystkie składowane pod wiatą bale słomy, ciągnik rolniczy oraz dwie przyczepy rolnicze. Straty oceniono na 170 tys. zł.

  2. W Kędzierzynie – Koźlu przy ul . Naftowej dziesięć zastępów prowadziło działania gaśnicze przy dogaszaniu pożaru suchej trawy na terenie nieużytków. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że na terenie pogorzeliska występują miejsca zarzewia ognia. Działania zastępów polegały na podaniu pięciu prądów wody, dogaszeniu pogorzeliska oraz zabezpieczeniu miejsca objętego działaniem ratowniczym.

  3. W miejscowości Dąbrówka Górna (powiat krapkowicki) na drodze krajowej nr 45 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały cztery osoby. Jedna osoba doznała obrażeń ciała i została zabrana przez ZRM do szpitala. Ze względu na działania ratownicze ruch odbywał się wahadłowo.

  4. Na terenie województwa opolskiego odnotowane pożary suchej trawy, nieużytków rolnych i poszycia leśnego, przedstawia tabela.