14.12.2018r. Godz. 11:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.03.2014

dodano: 29 marca 2014 o 15:03 | ostatnia aktualizacja: 30 marca 2014 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 7.42 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Strzelniki . Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że:

- samochód ciężarowy znajdował się na pasie drogi w kierunku do Brzegu, uszkodzony przód samochodu, brak wycieków płynów eksploatacyjnych, kierowca na zewnątrz pojazdu, przytomny bez obrażeń - opuścił pojazd o własnych siłach

- na głębokim poboczu drogi znajdowały się dwa samochody, osobowy oraz dostawczy. Auto osobowe - zniszczony przód pojazdu, auto dostawcze przewrócone na dach - uszkodzony przód, tył i dach pojazdu. Kierowca auta osobowego jak również kierowca i pasażerowie( 2 osoby) auta dostawczego znajdowali się na zewnątrz pojazdów.

Działania podjęte przez zastępy straży pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- rozłączeniu akumulatorów we wszystkich pojazdach które uczestniczyły w zdarzeniu.

Zespół ratownictwa medycznego przybyły na miejsce zdarzenia w tym samym czasie co zastępy straży pożarnej, zajął się natychmiast osobami poszkodowanymi.

2. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.11 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Opolu przy ul. Partyzanckiej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że trzy osoby poszkodowane biorące udział w zdarzeniu znajdują się poza pojazdami.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- wstrzymaniu ruchu w komunikacji drogowej

- odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu i pasażerowi pierwszego auta. Pasażer doznał urazu głowy - krwawienia i otarcia. Założono kołnierze ortopedyczne oraz opatrunek osłaniający, a następnie przekazano ww. osoby przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Kierujący drugim pojazdem nie odniosła obrażeń.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa