14.12.2018r. Godz. 02:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.03.2016

dodano: 29 marca 2016 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 30 marca 2016 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 37 razy z czego 20 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób.

1. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.39 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło na drodze krajowej nr 94 w pobliżu miejscowości Falmirowice. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W zdarzeniu brały udział trzy osoby dorosłe, z których dwie potrzebowały pomocy.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zabezpieczeniu i usunięciu wycieków substancji ropopochodnych z pojazdów.

Na czas prowadzenia działań ratowniczych ruch w komunikacji drogowej był wstrzymany.

2. W powiecie kluczborskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 14.41 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 w pobliżu miejscowości Kostów. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W wyniku zdarzenia jedna osoba dorosła była uwięziona w jednym z pojazdów.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej przez druhów z OSP Byczyna, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- zabezpieczeniu i usunięciu wycieków substancji ropopochodnych z pojazdów.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania