12.12.2018r. Godz. 14:57Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.04.2014r.

dodano: 29 kwietnia 2014 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 1 maja 2014 o 22:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 9 razy, w tym 2 pożary oraz 7 miejscowych zagrożeń . W działaniach udział brało 15 zastępów i 65 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

W Opolu przy ul. Wiejskiej, doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego. Strażacy ewakuowali dwie osoby z pomieszczenia objętego pożarem, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom poszkodowanym. Na miejsce został zadysponowany helikopter LPR, który zabrał najciężej poszkodowanego, młodego mężczyznę do szpitala. Pozostałe trzy osoby zostały przewiezione karetkami PRM. Ugaszono palące się wyposażenie pokoju oraz podbitkę sufitu, wyniesiono nadpalone meble na zewnątrz. Wszystkie pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym – wynik negatywny. Straty oszacowano na 20 tys. Przyczynę pożaru ustala policja.

sporządził

Dyżurny Operacyjny