19.12.2018r. Godz. 13:28Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.04.2015r

dodano: 29 kwietnia 2015 o 23:04 | ostatnia aktualizacja: 1 maja 2015 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.04.2015r

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym były 10 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. Skutki zdarzeń usuwały 32 zastępy w sile 133 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby.

Około godz. 15:18 Na odcinku drogi między miejscowościami Nysa i Wójcice doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby zostały ranne, w tym 2 dzieci. Pomocy poszkodowanym udzielał Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych i usunięciu samochodu osobowego z jezdni w celu odblokowania jednego pasa ruchu.

Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 15 tys. zł.

Do kolejnego wypadku doszło W miejscowości Szczepanek w powiecie strzeleckim. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy w sile 11 strażaków. Po zabezpieczeniu terenu akcji przystąpiono do uwalniania, a następnie udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy sam. osobowego. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń. Straty powstałe w tym zdarzeniu oszacowano wstępnie na kwotę ok. 20 tys.zł.

sporządził:

Dyżurny Operacyjny