11.12.2018r. Godz. 07:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.04.2017r

dodano: 29 kwietnia 2017 o 14:04 | ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2017 o 10:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Sytuacja powodziowa na terenie opolszczyzny.

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 56 razy. Odnotowaliśmy 5 pożarów, 48 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób, w tym 1 to ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 87 zastępów, w sile 403 strażaków.

W godzinach porannych w miejscowości Sarnów, pow. kluczborski doszło do zdarzenia drogowego. Sam. osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia 3 osoby podróżujące pojazdem doznały obrażeń, u jednej z osób lekarz stwierdził zgon, dwie pozostałe zostały zabrane na obserwacje do szpitala, w akcji uczestniczył śmigłowiec LPR. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym, wydobyciu poszkodowanej osoby z pojazdu. Na czas prowadzenia działań droga była zamknięta.

W związku z intensywnymi opadami bądź wezbraniem rzek straż pożarna interweniowała 34 razy. W wyniku zdarzeń nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych. W działaniach ratowniczych brały udział 42 zastępów, w sile 182 strażaków.

Większość zdarzeń to:

wypompowywanie wody z zalanych piwnic i posesji – 22 interwencji

monitorowanie wałów, powiadamianie ludności – 6 interwencji

udrażnianie bądź uszczelnianie przepustów, klap – 6 interwencji.

Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach:

głubczyckim - 9

krapkowickim - 9