10.12.2018r. Godz. 23:13Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.05.2015 r.

dodano: 29 maja 2015 o 22:05 | ostatnia aktualizacja: 30 maja 2015 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 22 razy z czego 6 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 6 osób.

W powiecie kluczborskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 13.23 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Krzywizna. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że przed przejazdem kolejowym z zamkniętymi rogatkami doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów (ciężarowego, osobowego i busa). W wyniku zdarzenia samochód osobowy i bus zostały zepchnięte na torowisko. Cztery osoby (dorosłe) z samochodu osobowego zostały poszkodowane. Trzy osoby opuściły auto samodzielnie przed przybyciem zastępów straży pożarnej, natomiast jedna jest uwięziona wewnątrz pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- ewakuowaniu osoby poszkodowanej z samochodu przy pomocy narzędzi pneumatycznych,

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim czterem osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

Z uwagi na rozległe obrażenia osoby ewakuowanej z pojazdu na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane lotnicze pogotowie ratunkowe.

Wszystkie cztery osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitali. Na czas prowadzenia działań ruch w komunikacji kolejowej i drogowej na odcinku Kluczbork – Kępno był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania