17.12.2018r. Godz. 01:37Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.07.2012r.

dodano: 29 lipca 2012 o 16:07 | ostatnia aktualizacja: 30 lipca 2012 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.07.2012r.

O godzinie 17 :00 w miejscowości Ścinawa Mała ( pow. Nysa), doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane i zabrane do szpitala przed przybyciem JOP. Na zdarzenie najechał zastęp OSP  Ścinawa Mała, który wracał z zawodów piłki wodnej - Waserball. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłaczeniu  akumulatora w uszkodzonym pojeździe i postawieniu  go na koła. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 8 tys. zł. W trakcie prowadzenia działań były utrudnienia w ruchu.

19:45 W Krapkowicach na wiadukcie nad autostradą A-4 doszło do zderzenia 2 sam. osobowych. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej zabezpieczyły  teren działania. Następnie odłączono  akumulatory w obu pojazdach. Przy pomocy sorbentu zebrano płyny eksploatacyjne. Zablokowano jeden pas ruchu. Na miejsce przybyły wszystkie służby. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 10 tys. zł.

W dniu dzisiejszym odnotowano 30 wyjazdów do zdarzeń. Większość z nich to usuwanie skutków silnych  wiatrów i gwałtownych opadów deszczu.