14.12.2018r. Godz. 11:48Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.07.2014r.

dodano: 29 lipca 2014 o 22:07 | ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2014 o 06:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.07.2014r.

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 40 razy: w tym do pożarów wyjeżdżała 13 razy a do miejscowych zagrożeń 27 razy. W działaniach brało udział 77 zastępów i 329 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 9 osób.

W godzinach porannych dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Brzegu otrzymał zgłoszenie od Państwowego Ratownictwa Medycznego o wypadku drogowym na DK 94 w miejscowości Skorogoszcz. Ze zgłoszenia wynikało, ze na prostym odcinku drogi samochód osobowy zmienił pas ruchu i wjechał pod samochód ciężarowy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu, zastano na miejscu akcji ratowników z ZRM, którzy reanimowali kierującego pojazdem osobowym. KDR polecił zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wstrzymać ruch na drodze, zabezpieczyć uszkodzone pojazdy oraz odłączyć akumulatory. Tym samym umożliwił bezpieczne wykonywanie czynności reanimacyjnych ratownikom. Niestety po 20 minutach, lekarz stwierdził zgon 44 letniego mężczyzny.

O godz. 13:55 strażacy z Opola odebrali sygnał od policji o zgłoszeniu podłożenia ładunku wybuchowego w dwóch obiektach użyteczności publicznej na terenie miasta Opola. Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania zadysponował po dwa zastępy do każdego obiektu, celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Po dwu godzinnej akcji przeszukiwania budynków przez psy policyjne i nie wykryciu przedmiotów mogących stwarzać zagrożenie, akcję zakończono.                                                     Jednakże w takich sytuacjach przypominamy, że osoba przyjmująca zgłoszenie o podłożeniu urządzenia wybuchowego oraz administratorowi obiektu nie wolno lekceważyć żadnej informacji na ten temat. A sprawcę każdego tego typu zgłoszenia, priorytetowo szuka policja i grozi mu wysoka kara.

Sporządził:

Dyżurny Operacyjny Województwa