19.12.2018r. Godz. 14:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.07.2018r.

dodano: 29 lipca 2018 o 21:07 | ostatnia aktualizacja: 30 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 43 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów, 28 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 92 zastępy  w sile 398 strażaków.

W miejscowości Kostów, DK 11, samochód dostawczy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia, jedna osoba poniosła śmierć, drugą strażacy ewakuowali z pojazdu, przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Pomimo podjętej reanimacji, przez zespół ratownictwa medycznego, nie udało się przywrócić czynności życiowych. Na czas działań DK 11 była zamknięta.

W miejscowości Bukowie, pojazd osobowy uderzył w drzewo. Strażacy, wykonali dostęp do trzech osób oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim uczestnikom. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR, dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala, u jednej lekarz stwierdził zgon.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania