19.12.2018r. Godz. 13:13Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.08.2012

dodano: 29 sierpnia 2012 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2012 o 13:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.08.2012

Przed północą dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krapkowicach otrzymał zgłoszenie o palącej się stercie słomy w miejscowości Chorula. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa stogi słomy obok siebie objęte całkowicie pożarem. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w obronie zabudowań oraz silosów z paszą, podaniu jednego prądu wody w obronie pobliskich zarośli oraz organizacji stanowiska wodnego na Odrze. W pożarze udział brało 8 zastępów straży /4 z PSP oraz 4 z OSP/ w sile 35 ratowników. Akcja gaśnicza trwała niespełna 14 godzin. Na miejsce zdarzenia przybył dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Straty oszacowano na 40 tys.zł. Przyczynę powstania pożaru ustala policja.

O godzinie 9:26 dyżurna z Namysłowa przyjęła zgłoszenie od dyżurnego CPR o potrzebie zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR, zadysponowanego do poszkodowanej osoby w miejscowosci Zawiść. Osoba ta, to potrącony rowerzysta przez samochód osobowy. Na miejscu zdarzenia był już zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy medycznej.

O godzinie 13:31 dyżurny z Głubczyc zadysponował dwa zastępy straży do miejscowości Gadzowice. Ratownicy zastali samochód osobowy, w który uderzył motocykl. Dwóm osobom poszkodowanym zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy. Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w obu pojazdach, neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości powypadkowych. Przyczyny wypadku bada policja.

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł.kpt. Małgorzata Kostrzewska