16.02.2019r. Godz. 16:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.09.2013r.

dodano: 29 września 2013 o 21:09 | ostatnia aktualizacja: 29 września 2013 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz. 11:53 w miejscowości Sternalice, samochód osobowy po wyjściu z łuku drogi, dachował i wpadł do rowu. Osoby jadące w samochodzie, opuściły pojazd przed przybyciem JOP. Działania ratowników z JRG Olesno polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, udzieleniu wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatora.

Do podobnego zdarzenia doszło, tym razem w Opolu na ul. Wasylewskiego, gdzie też na łuku drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Działania ratowników z Komendy Miejskiej w Opolu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów.

Dzisiejszej doby strażacy z JRG Paczków zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego do miejscowości Nove Wilemovice w Czechach, przy granicy z Polską. Doszło tam bowiem do zdarzenia drogowego w wyniku czego samochód ciężarowy uderzył w drzewo i kierowca był uwięzione w pojeździe. Dzięki podpisanej współpracy o pomocy przygranicznej była możliwość szybkiego dysponowania do takiego rodzaju zdarzeń zastępów z Państwowej Straży Pożarnej. Kierowca ciężarówki po przyjeździe zastępów z JRG Paczków był już zaopatrywany przez czeskie pogotowie ratunkowe. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu wypadku oraz przekazaniu miejsca zdarzenia przybyłemu HZS CR (Hasičský Záchranný Sbor České Republiky) odpowiednikowi polskiej Państwowej Straży Pożarnej.

 

Sporządził

Dyżurny operacyjny

mł.kpt. Roman Felusiak