10.12.2018r. Godz. 07:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.09.2017

dodano: 30 września 2017 o 00:09 | ostatnia aktualizacja: 30 września 2017 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 23 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń 11 osób zostało poszkodowanych. Skutki zdarzeń ogółem usuwało 66 zastępów w sile 252 strażaków.

W dniu dzisiejszym o godz. 5.50 dyżurny stanowiska kierowania w Namysłowie przyjął zgłoszenie o wypadku busa osobowego którym podróżowało 5 osób. W wyniku zdarzenia wszyscy pasażerowie jadący busem zostali poszkodowani, a następnie przewieziona do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, wykonaniu dostępu do wnętrza pojazdu poprzez wycięcie drzwi, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób poszkodowanych, uprzątnięciu miejsca zdarzenia z pozostałości po wypadku.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania