12.12.2018r. Godz. 10:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.10.2013

dodano: 29 października 2013 o 15:10 | ostatnia aktualizacja: 31 października 2013 o 00:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

1. O godzinie 9.03 dyżurny stanowiska kierowania w Krapkowicach przyjął zgłoszenie dotyczące potrącenia osoby przez samochód osobowy w Krapkowicach przy ul. Opolskiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy jednostek ochrony pożarowej. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali potrąconą przez samochód osobowy kobietę znajdującą się na chodniku.  Samochód biorący udział w zdarzeniu znajdował się około dziesięciu metrów dalej również na chodniku. Działania straży pożarnej polegały na:
- zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia,
- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy,
- przekazaniu poszkodowanej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Lekarz po przebadaniu poszkodowanej nie stwierdził potrzeby przewiezienia jej do szpitala.

2.O godzinie 13.15 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania w Krapkowicach przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu osobowego na autostradzie A4 (244 km - kierunek Katowice). Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali rozbity samochód znajdujący się na pasie zieleni poza jezdnią autostrady. W trakcie przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że samochodem podróżowało 5 osób, w tym jedno dziecko w wieku około 5 lat. Osoby uczestniczące w zdarzeniu doznały pobierznych obrażeń.

Stanowisko Kierowania

Dyżurny Operacyjny Województwa