09.12.2018r. Godz. 23:27Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.11.2017 r

dodano: 29 listopada 2017 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2017 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 18 razy. Odnotowaliśmy 8 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 42zastępy, w sile 170 strażaków.

O godz. 9:31 do dyżurnego stanowiska kierowania w Opolu wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Zagwiździe. Po dojeździe straży na miejsce pożaru Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że zapaleniu uległa sadza w kominie a następnie pożar rozprzestrzenił się na drewnianą konstrukcję stropu. Przed przybyciem straży sąsiedzi ewakuowali z budynku niepełnosprawną lokatorkę. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej , a następnie przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. Kobieta została zabrana do szpitala. Równocześnie strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do budynku i podali jeden prąd wody na palące się elementy drewniane stropu i konstrukcji dachu, ugaszono i usunięto również palącą się sadzę z komina. Po ugaszeniu pożaru budynek został oddymiony i przewietrzony. W działaniach brało udział 7 zastępów straży w sile 23 strażaków.

SK OKW

mł. asp. Elżbieta Zalewska.