19.12.2018r. Godz. 08:47Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 29.12.2015

dodano: 29 grudnia 2015 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2015 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy, w tym 9 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było 32 zastępy i 145 strażaków. W zdarzeniach poszkodowane zostały 4 osoby.

O godz. 10:01 w Paczkowie doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zastano rozwinięty pożar mieszkania na poddaszu. Odłączono dopływ prądu oraz gazu do budynku, jednocześnie przystąpiono do gaszenia. Podczas prowadzonych działań zlokalizowano leżące na łóżku ciało mężczyzny, które wyniesiono na zewnątrz. Ze względu na zesztywnienie pośmiertne odstąpiono od udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Wyważono drzwi do sąsiadującego mieszkania celem przeszukania na obecność osób poszkodowanych – nie stwierdzono. Mieszkanie oraz klatkę schodową przewietrzono, następnie przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono mieszkanie – zagrożenia nie stwierdzono. Przyczynę powstania pożaru ustala policja.

sporządził

mł.kpt. Damian Skowroński