18.02.2019r. Godz. 14:05Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.01.2012

dodano: 30 stycznia 2012 o 08:01 | ostatnia aktualizacja: 30 stycznia 2012 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.01.2012

8:11 W Opolu przy ulicy Sieradzkiej z niewiadomych przyczyn w trakcie wsiadania do windy starszej kobiety, winda nagle ruszyła. Kobieta wypadła na zewnątrz. Po chwili opuszczono windę, która opadając przygniotła kobiecie nogi. Przed przybyciem pogotowia strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Działania te  polegały na ustabilizowaniu obydwu dolnych kończyn i założeniu szyn kramera. Wspólnie z przybyłym zespołem ZRM na noszach przetransportowano poszkodowaną do karetki.  Konserwatorom  polecono natychmiastowe wyłączenie wind.

O godzinie 13:35 w opolu przy ulicy  Sosnkowskiego doszło do pożaru na stacji paliw Lotos. Pożar  powstał w pomieszczeniach serwerowni. Na miejsce pożaru zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Pożar bezpośrednio nie zagrażał zbiornikom z paliwami, zagrożone były przylegające pomieszczenia gospodarcze i część sklepowa stacji paliwowej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania instalacji elektrycznej, podaniu 1 prądu gaśniczego. Podczas działań używano kamery termowizyjnej w celu zlokalizowania źródeł pożaru w gęstym zadymieniu. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiano przy pomocy wentylatora osiowego.   Spaleniu uległo  : pomieszczenie serwerowni z wyposażeniem, ślepy pułap nad sufitem w którym przebiegały instalacje wentylacyjne i instalacje elektryczne stacji paliw, okopceniu uległy ściany i sufity wewnątrz całego budynku stacji paliw. Zakopceniu i zabrudzeniu uległ cały towar zgromadzony w sklepie stacji paliw, dokumentacja. Straty oszacowano na kwotę około 200 tys. zł.  a  uratowane mienie na kwotę około 800 tys. zł. Jedna osoba z obsługi stacji żle się poczuła i została zabrana do szpitala.została zabrana do szpitala.