14.12.2018r. Godz. 01:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.01.2014r.

dodano: 30 stycznia 2014 o 14:01 | ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2014 o 20:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.01.2014r.

1. W Jedlicach kilka minut przed północą doszło do pożaru śmieci nagromadzonych wokół urządzeń elektrycznych na terenie jednego z zakładów produkcyjnych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów tj. 23 strażaków, których działania w pierwszej fazie polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy gaśnic proszkowych, a następnie po otrzymaniu potwierdzenia o całkowitym odłączeniu napięcia dogaszono prądami wody. W związku z silnym zadymieniem strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Sprawnie przeprowadzona akcja gaśnicza pozwoliła ograniczyć straty do minimum.

2. Dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Oleśnie o godzinie 7:29 otrzymała zgłoszenie pożaru poddasza budynku mieszkalnego w Uszycach. Niezwłocznie do zdarzenia zadysponowała 5 zastępów tj. 23 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu na źródło ognia oraz przewietrzeniu pomieszczeń. W związku z bardzo silnym zadymieniem w całym budynku strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Mieszkańcy budynku ewakuowali się przed przybyciem jednostek straży pożarnej.

3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Opolu o godzinie 18:03 otrzymał zgłoszenie dachowania samochodu osobowego w Lędzinach do którego zadysponował 3 zastępy tj. 13 strażaków. Po dojeździe i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ustalono, że doszło do dachowania samochodu osobowego i są 4 osoby poszkodowane z czego 2 opuściły samochód o własnych siłach, a 2 znajdują się w pojeździe. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do dwóch osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie poszkodowanych do karetek.

________________

Dyżurny operacyjny