10.12.2018r. Godz. 22:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.01.2016

dodano: 30 stycznia 2016 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2016 o 21:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 33 razy z czego 20 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób.

W powiecie prudnickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 11.46 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru w pomieszczeniach kotłowni budynku jednorodzinnego usytuowanego w Twardawie przy ul. Powstańców. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej, w tym dwa z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Z uwagi na silne zadymienie strażacy zmuszeni byli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po wstępnym rozpoznaniu ustalono, że palą się kartony usytuowane w pobliżu pieca c.o. Dwóch z mieszkańców, próbując ugasić pożar przed przybyciem zastępów straży pożarnej uległo podtruciu gazami pożarowymi.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- odłączeniu instalacji elektrycznej w budynku

- podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się kartony

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, jednej z osób poszkodowanych, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- oddymieniu pomieszczeń w obiekcie

- sprawdzeniu miejsca zdarzenia kamerą termowizyjną w celu uniknięcia ponownego powstania pożaru.

Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano właścicielce.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania