14.12.2018r. Godz. 05:53Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.03.2015 r.

dodano: 30 marca 2015 o 20:03 | ostatnia aktualizacja: 31 marca 2015 o 21:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 66 razy z czego 5 pożarów, 58 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowana została 1 osoba. 51 zdarzeń dotyczyło usuwania skutków silnych wiatrów z czego najwięcej w powiatach: opolskim, brzeskim i namysłowskim.

Lp.

Powiaty

Liczba zdarzeń

brzeski

głubczycki

kędzierzyńsko-kozielski

kluczborski

krapkowicki

namysłowski

nyski

oleski

m. Opole

opolski

prudnicki

strzelecki

1. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 15.04 przyjął zgłoszenie dotyczące powalonego drzewa na samochód ciężarowy w Opolu na ul. Opolskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W poprzek ul. Opolskiej leżało zwalone drzewo, zaś w odległości ok. 50 m dalej stał samochód ciężarowy. Drzewo uszkodziło częściowo kabinę ww. samochodu oraz dźwig HDS.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zamknięciu ruchu drogowego w obu kierunkach na odcinku drogi gdzie doszło do zdarzenia

- za pomocą pilarek do drewna poprzecinaniu gałęzi i konarów powalonego drzewa, a następnie usunięciu ich na pobocze drogi.

2. W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 15.18 przyjął zgłoszenie dotyczące zerwania poszycia dachowego z budynku produkcyjnego w miejscowości Jełowa. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4-y zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że w wyniku silnego wiatru doszło do zerwania ok. 300 m² poszycia dachu. Na placu przedsiębiorstwa znajdowały się pojazdy częściowo uszkodzone oderwanymi elementami z dachu budynku. Nie ma osób poszkodowanych.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu terenu działań

- usunięciu z dachu obiektu elementów, które mogłyby ulec oderwaniu (papa, blacha, elementy instalacji piorunochronu).

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania