16.12.2018r. Godz. 23:50Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.03.2018 r .

dodano: 30 marca 2018 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 31 marca 2018 o 20:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 41 razy przy 33 pożarach, 7 miejscowych zagrożeniach i 1 alarmie fałszywym. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 5 osób. W działaniach zaangażowane były łącznie 82 zastępy i 354 strażaków.

O godzinie 14:14 do stanowiska kierowania straży pożarnej w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze autobusu turystycznego na 264 km autostrady A4 kierunek Katowice.  Pojazd znajdował się na pasie awaryjnym . Autobusem podróżowały dwie osoby i kierowca. Paliła się komora silnika. Kierowca przed przybyciem straży podjął skuteczną próbę gaszenia pojazdu. Nie było osób poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Do stanowiska kierowania straży pożarnej w Nysie o godz. 18:02 zgłoszono pożar wózka widłowego napędzanego gazem. Pojazd znajdował się na terenie zakładu produkcyjnego w Skorochowie. Kierowca przed opuszczeniem pojazdu zakręcił zbiornik z gazem. Teren działań zabezpieczono, ugaszono palący się wózek widłowy oraz schładzano zbiornik z gazem.

Stanowisko Kierowania

mł. asp.  Elżbieta Zalewska