16.12.2018r. Godz. 02:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.04.2017

dodano: 30 kwietnia 2017 o 10:04 | ostatnia aktualizacja: 1 maja 2017 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 38 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 81 zastępów  w sile 363 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.04.2017

Ok. godz. 00:50 doszło do pożaru wielkopowierzchniowego obiektu handlowego w Ozimku. Na miejscu działało 12 zastępów straży. Udało się obronić, zlokalizowany obok (ok. 10 m.) pasaż handlowy. Budynek sklepu został całkowicie spalony, dach zawalił się do wewnątrz oraz częściowo na zewnątrz. Wstępnie straty oszacowano na ok. 2 mln. zł., podczas działań nikt nie odniósł obrażeń.

W związku z wezbraniem rzek strażacy interweniowali 11 razy. Przekroczone stany alarmowe są w pięciu miejscach, w Branicach na Opawie oraz bocznym krycie Opawy, w Brzegu i Krapkowicach na Odrze oraz przy ujściu Nysy Kłodzkiej na Odrze. W wyniku zdarzeń nie odnotowaliśmy osób poszkodowanych. W działaniach ratowniczych brały udział 17 zastępów, w sile 73 strażaków.

Większość zdarzeń to:

wypompowywanie wody z zalanych piwnic i posesji – 7 interwencji

monitorowanie wałów, powiadamianie ludności – 1 interwencja

udrażnianie bądź uszczelnianie przepustów, klap – 3 interwencje.

Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach:

krapkowickim - 3

opolskim – 2