17.12.2018r. Godz. 01:22Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.04.2018 r.

dodano: 1 maja 2018 o 00:05 | ostatnia aktualizacja: 1 maja 2018 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 48 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów, 30 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W powyższych zdarzeniach zostało 7 osób poszkodowanych. We wszystkich działaniach ratowniczych zaangażowanych było 127 zastępów, w sile 455 strażaków.

Dyżurny stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w K-Koźlu otrzymał zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu produkującego podłoże kompostowe. Po przybyciu na miejsce akcji zastano pożar bel słomy na powierzchni około 180m na 80m, w działaniach brało udział 17 zastępów straży pożarnej, oficer operacyjny Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego oraz Komendant Powiatowy komendy powiatowej K-Koźle.

W Ochodzach w trakcie wyładowania atmosferycznego doszło do uszkodzenia całego poszycia dachowego w domu jednorodzinnym. W działaniach brało udział 7 zastępów straży pożarnej w sile 29 strażaków. Strażacy wraz z miejscowym dekarzem poprawili elementy dachu oraz zabezpieczyli ubytki dachówki folią.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania