10.12.2018r. Godz. 22:55Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.06.2015r.

dodano: 30 czerwca 2015 o 22:06 | ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2015 o 14:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 19 razy z czego 2 pożary, 15 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 9 osób.

W powiecie oleskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 12.09 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych w miejscowości Stare Olesno. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

• zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

• udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (kierującym pojazdami), a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego, które zabrały poszkodowanych do szpitala.

Na czas prowadzenia działań ruch odbywał się wahadłowo.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania