16.12.2018r. Godz. 23:40Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.07.2013r

dodano: 30 lipca 2013 o 06:07 | ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2013 o 22:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Od godz. 22.00 (29.07.) do godzin popołudniowych strażacy interweniowali w zdarzeniach związanych z usuwaniem skutków gwałtownych nawałnic i wichur. Zdarzenia w większości dotyczyły powalonych drzew na drogi, uszkodzone zostały także dachy budynków.

W Paczkowie w wyniku silnego wiatru uszkodzony został dach budynku Urzędu Miasta. Na budynek zawaliła się cześć konstrukcji kamiennej balustrady wieży ratuszowej. Strażacy odgruzowali a następnie zabezpieczyli plandeką dach budynku. Straty wstępnie oszacowano na 50 tys. zł.

W Rzymianach powiat nyski drzewo przewróciło się na dom zrywając linię energetyczną i niszcząc dach, straty wstępnie oszacowano na 16 tys.

W Sarnowicach powiat nyski na terenie pola kempingowego trzy drzewa spadły uszkadzając cztery domki letniskowe oraz samochód osobowy straty oszacowano na 3,5 tys.

W Opolu na ul Partyzanckiej drzewo uszkodziło budynek gospodarczy linię NN oraz ogrodzenie straty oszacowano wstępnie na 12 tys.

W wielu przypadkach spadające drzewa uszkodziły linie energetyczne i słupy oświetleniowe.

W miejscowości Kostów powiat kluczborski niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym było przyczyną wypadku samochodu ciężarowego. Na łuku drogi, wywrócił się na jezdnię i uderzył kabiną w drzewo. W wyniku uderzenia kierowca został uwięziony w pojeździe. Zniszczenia kabiny oraz drzewo w nią wbite utrudniały dostęp do poszkodowanego. Działania straży polegały na wydobyciu rannego z pojazdu. Poszkodowany, przytomny cały czas był pod opieką ratowników ZRM. Ze względu na rodzaj odniesionych obrażeń,lekarz ZRM zadecydował o wezwaniu śmigłowca LPR. Straty materialne oszacowano na 200 tys.pln.

Dyżurny Operacyjny Województwa

st.kpt. Rafał Bisowski