13.12.2018r. Godz. 14:26Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.07.2016r.

dodano: 31 lipca 2016 o 00:07 | ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2016 o 10:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego  straż pożarna interweniowała 61 razy, w tym było: 20 pożarów, 40 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W sumie odnotowano 9 osób poszkodowanych.  W działaniach ogółem udział  brało 117 zastępów w sile 548 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia

W miejscowości Wójcice powiat nyski miał miejsce pożar prasy do słomy, spowodowany awarią maszyny. Zapaliła się znajdująca się w nim bela słomy. Całe zdarzenie spowodowało unieruchomienie ciągnika. Sprawnie prowadzona akcja gaśnicza gdzie w pierwszej fazie podano 4 prądy gaśnicze wody pozwoliła na uratowanie mienia o szacowanie wartości 250 tys. pln.

W Makowicech powiat ny7ski zwarcie instalacji elektryczne w domu jedno rodzinnym było przyczyną pożaru w pomieszczeniu kotłowni. Pożar udało się szybko opanować podająć na jeden prąd gaśniczy na palące się wyposażenie. Z racji tego że w atmosferze pożaru przebywały osoby tam zamieszkujące podjeto decyzję o wezwaniu dwóch zastępów ZRM. Po przebadaniu zostały one zabrane na obserwację, łącznie trzy osoby. Straty w tym zdarzeniu oszacowano na 1 tys. pln. A wartość uratowanego mienia to około 400 tys. pln.

W godzinna południowych nad gminami Dobrodzień i Zębowice w powiecie oleskim nasze zastępy wzywane były do kilkunastu zdarzeń związanych z uszkodzeniami dachów budynków i połamanych gałęzi drzew stwarzających zagrożenie.

Opracowanie:
Stanowiska Kierowania