09.12.2018r. Godz. 23:44Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.07.2018 r.

dodano: 30 lipca 2018 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 30 lipca 2018 o 23:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 60 razy. Odnotowaliśmy 14 pożarów, 44 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 14 osób, w tym 1 to ofiara śmiertelna. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 128 zastępów, w sile 523 strażaków.

O godzinie 13:00 w miejscowości Głogówek w wyniku prac ziemnych doszło do uszkodzenia gazociągu. Na miejscu łącznie działało 12 zastępów straży pożarnej. Działania w głównej mierze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy bezpiecznej dla osób postronnych i ewakuowaniu z tej strefy mieszkańców okolicznych domów. Wezwane na miejsce pogotowie gazowe zamknęło dopływ gazu a następnie prowadzone były prace mające na celu uszczelnienie gazociągu.

W wyniku zdarzeń na drogach łącznie poszkodowanych zostało 11 osób.

W miejscowości Krapkowice na DW 423 w wyniku zdarzenia drogowego dwóch sam. osobowych poszkodowane zostały 3 osoby w tym dziecko.

Na trasie DK 94 w miejscowości Błotnica strzelecka doszło do zdarzenie drogowego a następnie dachowania dwóch samochodów osobowych. Na miejscu działały 4 zastępy straży. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby a najciężej ranną do szpitala przetransportował śmigłowiec LPR.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania