15.12.2018r. Godz. 12:25Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.08.2018 r

dodano: 30 sierpnia 2018 o 21:08 | ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2018 o 21:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 37 razy. Odnotowaliśmy12 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 84 zastępy, w sile 330 strażaków.

W Jędrzejowie, pow. brzeski, doszło do pożaru w budynku Domu Pomocy Społecznej. Pożarem objęte były dwa pomieszczenia na parterze. Przed przybyciem straży z budynku ewakuowało się 89 osób. Strażacy podali dwa skuteczne prądy wody w natarciu na pożar, jednocześnie przeszukano pomieszczenia pod kątem osób poszkodowanych – nie znaleziono, ponadto przewietrzono cały budynek.

W Krapkowicach, na ul. Transportowej, DW 423, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowego i ciężarowego. Auto osobowe objęte było w całości pożarem, ciągnik siodłowy stał w odległości ok. 150 m. Łącznie pojazdami podróżowały dwie osoby. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu, kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania