16.12.2018r. Godz. 03:08Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.09.2012

dodano: 30 września 2012 o 19:09 | ostatnia aktualizacja: 1 października 2012 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.09.2012

W Rzędowicach w powiecie oleskim około godziny 12:40 doszło  do pożaru obory zaadaptowanej do przechowywania słomy i maszyn. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej, które po przybyciu zabezpieczyły miejsce działania i podały 14 prądów  gaśniczych na palące się bele słomy wewnątrz obiektu. W sumie spaliło się około 250 beli słomy. Spaleniu uległa także konstrukcja budynku. Powstałe straty to około 70 tys.zł.

Około godziny 16:30 w Zawadzie doszło do wypadku drogowego z udziałem 3 samochodów osobowych. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków  polegały na zablokowaniu jednego pasa jezdni, odłączeniu  akumulatora, i udzieleniu wsparcia psychicznego dla dwojga poszkodowanych dzieci. Uprzątnięto także jezdnię z resztek powypadkowych. Powstałe straty oszacowano na kwotę około 20 tys.zł.

Około godziny 17 w Biechowie koło Nysy doszło do wypadku samochodowego, w którym samochód osobowy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało 5 osób. 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 4 zostały poszkodowane i zabrane do szpitala przed przybyciem zastępów straży pożarnej.  Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zakręceniu instalacji gazowej oraz oświetleniu terenu celem umożliwienia przeprowadzeniu czynności przez Policje. Straty oszacowano na kwotę około 7 tys. zł.

Oficer dyżurny województwa

kpt. Łukasz Kantor