14.12.2018r. Godz. 15:11Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 30.09.2014

dodano: 30 września 2014 o 23:09 | ostatnia aktualizacja: 2 października 2014 o 06:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 16 razy, w tym: 4 pożary, 8 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 3 osoby.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 2.21 przyjął zgłoszenie dotyczące silnego zadymienia na klatce schodowej w budynku mieszkalnym w miejscowości Ozimek. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, silne zadymienie w pomieszczeniach piwnicznych, gdzie zlokalizowano pożar oraz zadymienie na trzech klatkach schodowych w budynku.

Działania straży pożarnej polegały równoczesnym:

- ugaszeniu pożaru w piwnicy

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 2 osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego z podejrzeniem zatrucia wziewnego

- przewietrzeniu pomieszczeń piwnicznych oraz klatek schodowych

- po przewietrzeniu dokonano pomiaru pod względem stężenia toksycznych substancji zawartych w powietrzu – wynik negatywny.

Spaleniu uległ wózek dziecięcy, dwa rowery, część instalacji teletechnicznej oraz tynki i elewacja budynku. Miejsce zdarzenia przekazano policji.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania