20.10.2018r. Godz. 11:27Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.09.2018 r.

dodano: 1 października 2018 o 01:10 | ostatnia aktualizacja: 1 października 2018 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 32 razy. Odnotowaliśmy 15 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 65 zastępów, w sile 268 strażaków.

Przed godziną 20 na DK 43 w miejscowości Dalachów (pow. oleski) doszło do wypadku. Samochód osobowy najechał na poprzedzający go samochód ciężarowy. Pojazdami podróżowało 6 osób, z czego 4 osoby zostały poszkodowane. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu uczestnikom zdarzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu ich zespołom ratownictwa medycznego. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Oleśnie i Wieluniu. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. W działaniach brały udział 3 zastępy straży pożarnej.

W Grodkowie ( pow. brzeski) ok. godz. 18:30 doszło do pożaru na składowisku złomu. Pożarem objęta była pryzma niesortowanych odpadów na powierzchni 6 metrów kwadratowych. Po przyjeździe strażacy zabezpieczyli teren działań, podali 1 prąd wody na palącą się stertę . Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Następnie przy użyciu ciężkiego sprzętu udostępnionego przez właściciela , rozgarnięto odpady i przelewano wodą do całkowitego ugaszenia.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania