19.02.2019r. Godz. 09:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.10.2013r.

dodano: 31 października 2013 o 00:10 | ostatnia aktualizacja: 31 października 2013 o 19:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.10.2013r.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Namysłowie o godzinie 21:43 otrzymał zgłoszenie pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Łączany. Niezwłocznie do zdarzenia zadysponował 5 najbliższych terenowo zastępów JOP. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia uzyskano informację, że przed przybyciem służb ratunkowych z budynku mieszkalnego ewakuowało się 13 osób. KDR podjął natychmiastową decyzję o wprowadzeniu roty do budynku celem przeszukania pomieszczeń, wyniku tej decyzji odnaleziono i ewakuowano z budynku kolejne 7 osób. Tylko dzięki sprawnej i szybkiej akcji strażaków nikomu z mieszkańców nic się nie stało. Następnie podano prąd wody w natarciu na ognisko pożaru umieszczonego w stropie na poddaszu. Po ugaszeniu sprawdzono kamerą termowizyjną cały budynek mieszkalny i pozwolono mieszkańcom wrócić do swoich mieszkań. Starty oszacowano na kwotę 7 tys zł. a uratowano mienie wartości 600 tys zł.

 

2. O godz. 22:13 w miejscowości Skotnica w powiecie oleskim doszło do pożaru budynku mieszkalnego połączonego z budynkiem gospodarczym i garażem. Na miejsce zadysponowano 7 zastępów tj. 37 ratowników , na czele z dowódcą JRG z Olesna. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia uzyskano informację, że mieszkańcy ewakuowali się sami. Działania straży polegały na podaniu łącznie czterech prądów wody w natarciu i obronie na kompleks budynków oraz sukcesywnym sprawdzaniu i przeszukiwaniu poszczególnych budynków. Spaleniu uległ dach nad budynkiem mieszkalnym oraz stodoła. Mieszkańcy znaleźli tymczasowe schronienie u sasiadów.

 

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł. kpt. Roman Felusiak