14.12.2018r. Godz. 01:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.11.2012

dodano: 30 listopada 2012 o 21:11 | ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2012 o 11:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godz. 08:40 dyżurny stanowiska kierowania Straży Pożarnej w Prudniku otrzymał zgłoszenie od ratownika medycznego o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w mieszkaniu przy ul. Kościuszki. Przybyły na miejsce zastęp wykonał pomiar, który potwierdził obecność gazów niebezpiecznych, przewietrzono pomieszczenia oraz sprawdzono pozostałe mieszkania i klatkę schodową urządzeniem pomiarowym – wynik negatywny . Trzy osoby, w tym dwójka dzieci, zostały zabrane na obserwację do szpitala.

Z powodu silnych wiatrów, w miejscowościach Kędzierzyn Koźle, Jastrzygowice, Namysłów i Racławice Śląskie, strażacy wyjeżdżali do przewróconych drzew. O godz. 06:48 w Jastrzygowicach drzewo przewróciło się na kabinę jadącego samochodu ciężarowego przewożącego kamień, następnie na leżące konary najechał samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Straty oszacowano na 25 tys.

O godz. 19:05 dyżurny stanowiska kierowania Straży Pożarnej w Namysłowie otrzymał zgłoszenie o przewróconym na dach samochodzie osobowym na trasie Namysłów – Smarchowice Małe. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane, na miejscu akcji pomocy udzielił im zespół ratownictwa medycznego.

sporządził

Dyżurny Operacyjny Województwa