14.12.2018r. Godz. 06:57Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.11.2013r

dodano: 30 listopada 2013 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2013 o 00:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.11.2013r

W dniu dzisiejszym zastępy straży pożarnej interweniowały ogółem 13 razy, w tym wyjeżdżano 4 razy do pożarów i 9 razy do miejscowych zagrożeń. W 4 wypadkach drogowych zostały poszkodowane 2 osoby.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło około godziny 21:23 w miejscowości Jemielnica w powiecie strzeleckim. W wyniku najechania samochodu osobowego na dystrybutor LPG doszło do małego wycieku gazu propan -butan z uszkodzonego urządzenia. Obsługa stacji ewakuowała 8 osób przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu, a następnie na wydzieleniu strefy zagrożenia. Za pomocą miernika dokonano pomiaru stężenia LPG w okolicach uszkodzonego dystrybutora. Zbudowano także zabezpieczającą linię gaśniczą i zamknięto główne zawory w zbiorniku gazu. Po ustaniu emisji gazu wykonano ponownie pomiary stężenia. Nie stwierdzono zagrożenia. Po wykonaniu tych czynności odłączono akumulator w rozbitym pojeździe i usunięto go w bezpieczne miejsce. Przybyły na miejsce ZRM nie stwierdził u kierowcy żadnych obrażeń ciała. Powstałe straty wstępnie oszacowano na kwotę około 20 tysięcy złotych. Uratowane mienie to około 2 milionów złotych.

Dyżurny Operacyjny Województwa

mł.kpt. Jan Wyciślik